KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6854496
*
nr 685 4496
Philip von Schantz
(1928-1998), Sverige
Etsning, Philip von Schantz (1928-1998), Stilleben, 109x310
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 7 mars 2011
kl 19:26:16
- Konstnär/Designer
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Läs mer om Philip von Schantz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik philip von schantz stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:47
*
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Läs mer om Philip von Schantz
nr 685 4496
Philip von Schantz
(1928-1998), Sverige
Etsning, Philip von Schantz (1928-1998), Stilleben, 109x310
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 mars 2011 |
- Konstnär/Designer
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.Läs mer om Philip von Schantz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik philip von schantz stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:47



